verze pro tisk

Historie Argor Heraeus SA

Argor Hereaus

Rafinerie Argor Heraeus byla založena ve Švýcarsku v roce 1951. V roce 1973 převzala majoritní podíl v rafininerii banka UBS - Union Bank Švýcarsko.

Nové partnerství bylo poté dohodnuto v roce 1986 se společností Heraeus Holding GmbH, Hanau, Německo.

V té době byl podíl účasti banky UBS ve společnosti Argor 75%.

V roce 1988 se Argor Heraeus přestěhoval do nové rafinérie v Mendrisio s moderním zařízením k rafinaci zlata, stříbra, platiny a palladia. Zde je rovněž soustředěna výroba investičních slitků, cihel, mincí a medailí.

V roce 1998 UBS banka odvolala svou účast v této rafinérii. Novým společníkem se stala německá banka Commerzbank, která získala podíl ve výši 35%.

Rok 2002 je zlomovým rokem. Sdružením se silnými partnery vzniká strategická aliance. Dochází ke změně vlastnických podílů - Heraeus Holding GmbH (26,5%), Commerzbank International SA (26,5%), rakouská Státní mincovna Münze Österreich (24,3%) a Argor-Heraeus management (22,7%).

Heraeus Holding zajišuje přístup k důležitým zdrojům jako jsou moderní technologie, výzkum a vývoj. Finanční stabilitu zajišuje silná mezinárodní banka Commerzbank a renomovaná rakouská Státní mincovna Münze Österreich má na starosti know-how a distribuční sítě.

Argor Hereaus SA

[Nahoru ↑]


Arksign アークサイン RMT
アイリス IRIS RMT
メイプルストーリăƒ?RMT
リネージăƒ?(Lineage L2) RMT
英雄ĺł?RMT
ARGO RMT
Reign of RevolutionR2�/A>